Minerálne filtre v opaľovacích prípravkoch: spoľahlivá ochrana pred UV žiarením

NOVINKA: slnečná starostlivosť pre celú rodinu s BIO plesnivcom alpínskym

Opaľovacie krémy na minerálnej báze odrážajú slnečné žiarenie ako tisíce malých zrkadiel a chránia tak pokožku pred spálením. Obsahujú minerály ako je oxid titaničitý, ktoré môžu byť v rôznych veľkostiach použité k blokovaniu UV žiarenia a chránia tak pokožku pred spálením.

Prípravky slnečnej rady s minerálnymi UV filtrami sú vyvinuté tak, aby na pokožke dlho vydržali. Inými slovami nie sú vodeodolné, ale extra vodeodolné. Sú teda výborné pre deti, ktoré si pobyt vo vode obzvlášť užívajú. Ocenia ich aj športovci, milovníci horských túr alebo lyžiari. Ale je treba dať pozor na to, že ani extra vodeodolný krém nezaručí 100% ochranu proti slnečním lúčom. Aby sme dosiahli požadovaného efektu, je treba aplikovanie krému opakovať pravidelne.

Čím väčšie sú častice minerálnych filtrov, tým lepšie odrážajú viditeľné svetlo. Toto naše oči vidia ako bielu farbu. Takže, keď si na kožu natrieme opaľovací krém na minerálnej báze, objaví se takzvaný “biely film”. S vyšším faktorom krému je “biely film” intenzívnejší. U bábätiek a malých detí, ktoré by mali mať krém s vysokým faktorom, je toto výhodou: rodičia aspoň okamžite vidia, či má ich dieťa dostatok opaľovacieho krému. Aby “biely film” stratil na intenzite, museli by výrobcovia používať nanočastice, nakoľko tieto svetlo odrážajú viac v neviditeľnom UV spektre.

Slnečná rada od Weledy s výťažkom z BIO plesnivca alpínského

Slnečná rada od Weledy s výťažkom z BIO plesnivca alpínského vďaka svojmu zloženiu s minerálnymi filtrami, vytvára na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá odráža UVA a UVB lúče. Naviac pôsobia ihneď po nanesení a predchádzajú zmenám na pokožke vznikajúcimi v dôsledku pôsobenia slnečných lúčov.

Vďaka zloženiu s vysoko kvalitnými BIO zložkami, slnečná rada vyživuje pokožku a stará sa o ňu.

Detské mlieko na opaľovanie SPF 30 Sensitive
Vysoko vodeodolné telové mlieko na opaľovanie SPF 30 pre deti. Bez parfumov. Poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje len minerálne UV filtre bez nanočastíc. Vhodné pre veľmi citlivú pokožku.

Detský krém na opaľovanie SPF 50 Sensitive
Vysoko vodeodolný krém na opaľovanie SPF 50 pre deti, bez parfumov, vhodný na citlivú pokožku. Poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje iba minerálne UV filtre bez nanočastíc.

Krém na opaľovanie SPF 30
Ľahký krém s SPF 30 spoľahlivo chráni pokožku tváre pred poškodením UVA a UVB žiarením. Predchádza starnutiu pleti, dodáva jej hydratáciu a výživu, bez zanášania pórov. Obsahuje iba minerálne UV filtre bez nanočastíc.

Mlieko na opaľovanie SPF 30
Mlieko na opaľovanie s SPF 30 a výťažkom z BIO plesnivca alpského spoľahlivo chráni pokožku pred poškodením UVA a UVB žiarením. Mlieko je vodeodolné. Obsahuje len minerálne UV filtre bez nanočastíc.

Mlieko po opaľovaní
Jemné mlieko po opaľovaní s obsahom šťavy z Aloe vera príjemne chladí, upokojuje a hydratuje pokožku po opaľovaní. Nezanecháva pocit mastnoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *