Desatoro zdravého opal’ovania

Ako sa opaľovať zdravo?

Blíži sa leto a s ním aj obdobie zvýšeného pobytu vonku. Prečítajte si našich 10 tipov, ako sa opaľovať zdravo.

1. Doprajte svojej pokožke dostatok času, aby si na slnko zvykla. Káva za svitu ranného slnka, prechádzka v odpoludnajších hodinách: tak si vaša pokožka pomaly zvykne na slnečné lúče.

2. Dodržujte siestu. V období od 11. do 16. hodiny sa slnku vyhnite a doprajte si pobyt v tieni.

3. Najlepšou ochranou je správne oblečenie. Vyhovujúce sú ľahké odevy s dlhým rukávom z prírodných materiálov, ako je napríklad ľan. Určite je dôležité chrániť sa klobúkom.

4. Slnečný krém nanášajte častejšie a väčšie množstvo. Počas letných mesiacov, či už pri mori alebo na horách, sú slnečné lúče obzvlášť silné. Nezabudnite si natrieť všetky časti tela, ktoré budú slnku vystavené, najlepšie ešte predtým, než vyrazíte von. Vyberte UV faktor, ktorý zodpovedá typu vašej pleti a intenzite slnečného svetla. Pobyt vo vode znižuje účinky opaľovacieho krému. Preto krém nanášajte pravidelne.

Slnečná rada od Weledy s výťažkom z BIO plesnivca alpínského

5. Vnútorná ochrana proti slnečnému žiareniu. Betakarotén, vitamín E a antioxidanty môžu pri pravidelnom užívaní podporiť ochrannú funkciu pokožky. Je to veľmi jednoduché: mrkva, čučoriedky, červená repa, špenát, rajčiny, olivový olej a losos sú tými najlepšími pomocníkmi.

6. Pite veľa tekutín. Zelený čaj má vynikajúce antioxidačné vlastnosti. Výborná je tiež voda, ktorá pomôže pokožke v prípade, že ste na slnku strávili veľa času a potením vylúčili väščie množstvo tekutín.

7. Chráňte si oči. Vždy majte na očiach slnečné okuliare alebo pokrývku hlavy. Nikdy sa priamo nedívajte do slnka.

8. Chladivá starostlivosť po opaľovaní. Po pobyte na slnku použite mlieko po opaľovaní. Weleda vyvinula produkt, ktorý pokožku okamžite intenzívne hydratuje. Mimochodom: oleje a krémy s vysokým obsahom tuku nie sú vhodné pre spálenú pokožku, pretože jej neumožňujú dýchať a nahromadené teplo tak nemôže z tela odísť. Preto používajte radšej ľahké mlieko s jemnou textúrou.

9. Dopriali ste si príliš dlhý pobyt na slnku? Odpočiňte si v tieni, ochlaďte sa a pite veľa vody.

10. Môžu nám pomôcť domáce lieky? Zábaly z tvarohu poskytujú až štvrťhodinovú úľavu. Tvaroh na pokožku ale nenanášajte priamo: ľahko sa zohreje a mohol by sa na spálenú pokožku nalepiť. Najlepšie je zobrať utierku, položiť na ňu gázu či kúsok látky z prírodného materiálu a naniesť studený tvaroh, ktorý zakryjeme ďalším kusom látky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *