Breza prebudí telo a naštartuje jeho očistné mechanizmy

briza-mala
 V mladých brezových lístkoch prebiehajú intenzívne procesy látkovej výmeny.

 V mladých brezových lístkoch prebiehajú intenzívne procesy látkovej výmeny, ktoré majú jeden zásadný efekt: Vedú k tvorbe éterických olejov a flavonoidov, čo sú látky, ktoré čistia krv a odvádzajú nepotrebné tekutiny von z tela. Jedinečná kombinácia účinných zložiek brezového radu Weleda na čele s výťažkom z mladého brezového lístia z južných Čiech podporuje detoxikáciu organizmu a vyhladenie celulitídy.

Pri pravidelnom používaní Brezového oleja na celulitídu možno pozorovať výsledky už po 28 dňoch používania, kedy dochádza k spevneniu a vyhladeniu pokožky o 21%. Tento efekt bol preukázaný na základe dermatologických testov. Jeho efekt ešte podporíte Brezovým sprchovacím peelingom, ktorý šetrne odstraňuje odumreté kožné bunky, zatiaľ čo vitálne bunky zostávajú chránené.

Cenovo výhodný balíček brezovej starostlivosti pre krásnu a zdravú pokožku
Cenovo výhodný balíček brezovej starostlivosti pre krásnu a zdravú pokožku

 

Zber mladých lístkov v divokej prírode

Brezové listy pre Weledu získava Leonard Taraba, ktorý začal so zberom listov v divokej prírode začiatkom deväťdesiatych rokov a dodnes každý rok koordinuje zber. Približne 200 zberačov pracuje od polovice mája do konca júla. V týchto deviatich týždňoch prechádzajú brezy najintenzívnejšou fázou rastu a obsahujú najviac flavonoidov, saponínov a tanínov. Zber sa sústredí na mladé, jemné lístky na koncoch konárov, ktoré obsahujú najväčšie množstvo cenných látok.

18278545_1548641285147041_8289828692955878365_o-1024x683
Zber sa sústredí na mladé, jemné lístky na koncoch konárov, ktoré obsahujú najväčšie množstvo cenných látok.

Výnosné partnerstvo

Na konci každého dňa zberu Leonard Taraba prehliadne ručne zbierané listy, aby skontroloval ich kvalitu. Následne sú listy rozprestreté, aby mohli schnúť. Elixír z nich vytvára Leonard Taraba vo svojom vlastnom podniku od novembra 2002, vďaka čomu všetky fázy spracovania prebiehajú na jednom mieste – od zberu listov cez ich sušenie a čistenie až po produkciu surového elixíru pre Weledu.

Aby došlo k uvoľneniu cenných látok, musia sa usušené listy niekoľko hodín extrahovať prostredníctvom špeciálneho postupu. Partnerstvo s Weledou umožnilo Leonardovi Tarabovi vytvoriť veľmi moderný podnik na spracovanie rastlín. Vďaka tomuto partnerstvu má Weleda spoľahlivý zdroj surového materiálu a vysoko kvalitný výrobok. Toto partnerstvo je teda výhodné pre obe strany.

18238223_1548641451813691_9022060198032223809_o-1024x683
Zberači z každého stromu odtrhnú len určité množstvo listov, aby rastlinu chránili.

 

Brezové listy v BIO kvalite

Zberači z každého stromu odtrhnú len určité množstvo listov, aby rastlinu chránili. Leonard Taraba začal šľachtiť brezové stromy, aby do budúcnosti uľahčil zber listov. Kultivované brezové stromy sú pravidelne prerezávané, čo podporuje pučanie nových výhonkov s mladými listami. Vetvy sú v optimálnej výške na zber po niekoľkých rokoch rastu. So zvyšujúcim sa celosvetovým dopytom a teda aj potrebou sušených brezových listov, Weleda s pomocou Leonarda Tarabu pravidelne zbiera listy tiež v Poľsku a v Chorvátsku.

Prečítajte si viac o našej brezovej starostlivosti na www.breza.weleda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *