Pre spokojné bruško bábätka

WELEDA_babyweb01-2017_bannerSK-700x350
BIO Čaj pre bábätko je jemná a lahodná čajová zmes vyvinutá s pomocou pôrodných asistentov a lekárnikov.

Weleda vyvinula novú lahodnú čajovú zmes pre spokojné bruško bábätka. BIO Čaj pre bábätko je jemný a lahodný čaj vyvinutý s pomocou pôrodných asistentov a lekárnikov. Obsahuje iba starostlivo vybrané organické zložky: fenikel, aníz, rascu a harmanček v 100% BIO kvalite. Samotný čaj a všetky ingrediencie sú testované na prítomnosť škodlivých látok.

Začiatkom roku Weleda uviedla prvú z noviniek tohto roku – BIO Čaj pre bábätko. Prípravok doplňuje nechtíkový detský a dojčenský rad. Aby sme docielili ideálnu receptúru, na zostavení jemnej a lahodnej čajovej zmesi sa podieľali pôrodní asistenti a farmaceuti.

Tento čaj vďaka svojej teplote a ingredienciám vytvorí Vám a Vášmu dieťatku spoločné chvíle plné pohody. Deti poznajú sladkú príchuť vďaka materskému mlieku a umelému mlieku a v našom čaji im práve túto chuť prepožičiava fenikel a aníz. Čaj neobsahuje cukor ani iné sladidlá.

Calendula-Mood-Visual-Mother-and-Child-2-RGB-1024x767

Čaj odporúčame podávať od veku, kedy začnete dieťa kŕmiť doplnkovou stravou. Pred podávaním doplnkovej stravy je vhodné výhradne len dojčiť, a to z toho dôvodu, že materské mlieko je jedinou prírodnou a typickou stravou, ktorá môže uspokojiť individuálne potreby dieťaťa. Navyše materské mlieko obsahuje všetky potrebné živiny a dostatočné množstvo tekutín, ktoré zaručia ideálny rast vášho dieťaťa.

Avšak v prípade potreby je možné tento bylinný čaj podávať už od narodenia dieťaťa, a to po konzultácii s pôrodným asistentom, pediatrom či odborníkom na dojčenie.

Matricaria chamomilla flowers on meadow, selective focus

Kľúčové zložky BIO Čaju pre bábätko:

Fenikel – Tradične sa používa na zažívacie choroby a zápal sliznice horných dýchacích ciest, získavame ho z organického pestovania v Turecku a Egypte.

Harmanček – Známy svojím dobrým účinkom na zažívanie, účinný proti nadúvaniu a kŕčom, liek na rany od 15. storočia. Získavame ho z organického pestovania v Egypte, Chorvátsku a Maďarsku.

Rasca – Tradične sa používa na zlepšenie trávenia a zníženie nadúvania. Získavame ju z organického pestovania v Egypte, Fínsku a Lotyšsku.

Aníz – Plody a olej z anízu sa používajú na nádchu a pri pocitoch „nafúknutia“. Organický pestovaný v Egypte.

Užívanie čaju odporúčame kombinovať s Olejom na masáž bruška dojčaťa.

Zmyslové vnemy dieťaťa sa vyvíjajú už v brušku mamičky: od siedmeho týždňa začínajú rásť chuťové bunky, ktoré plodu umožnia vnímať obklopujúcu vodu počas tehotenstve. Keďže strava matky ovplyvňuje chuť plodovej vody, jej voľba jedla môže mať už v tejto fáze vplyv na chuťové preferencie dieťaťa.

Po pôrode vedia deti rozoznať sladkosť, slanosť a horkosť – sladkosť majú najradšej. Každé dieťa je však iné a behom času sa ako výsledok jeho vývoja rozvíjajú jeho preferencie a veci, ktoré nemá rado. Deti sú schopné plne používať všetky zmysly okolo tretieho roku života.

  • Vyvážená strava je dôležitá. Bylinné čaje by nemali byť hlavným zdrojom tekutín.
  • Nepretržité sanie môže spôsobiť kazenie zubov. Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste fľašu držali a nedávali ju svojmu dieťaťu na noc, aby sa upokojilo.
  • Na začiatku môžete používať fľašu na pitie. Avšak odporúčame ju používať max. prvý rok života. Všeobecne je dieťa schopné naučiť sa piť z malého hrnčeka či hrubostenného pohára v rovnakom čase, ako keď sa naučí sedieť vzpriamene bez cudzej pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *