Kozmetička radí: ako sa starať o pleť v zime

skin-food
Skin Food má bohatú štruktúru a je úžasne multifunkčný.

V zime je pleť suchšia a zraniteľnejšia ako v ostatných ročných obdobiach. Často sa objavuje zvýšená citlivosť. Tá je zapríčinená najmä častým striedaním teplôt a prechodmi z tepla do zimy. Pleť má teda zvýšenú potrebu ochrany a výživy.

Ak pozorujete zvýšenú citlivosť pleti, odporúčam počas dňa a na noc používať Mandľový pleťový krém. Večer si do neho môžete pridať niekoľko kvapiek Mandľového pleťového oleja, ktorý dodá pleti extra porciu výživy. Môžete ho použiť aj na odlíčenie pleti.

S olejom si môžete tiež dopriať masáž tváre. Je to príjemný večerný rituál, ktorý Vašu pleť povzbudí, dodá jej hydratáciu a starostlivosť. Masáž vykonávajte vždy po odlíčení pleti a ideálne na ešte vlhkú pokožku.

míša-tvář
S použitím ukazováku a prostredníku pravej ruky masírujte tvár smerom od ľavého ucha cez bradu až k pravému uchu. To isté robte s ľavou rukou opačným smerom.

Olej najprv zahrejte v dlaniach a naneste ho na pleť dekoltu a tváre jemnými ťahmi striedavo- pravou a ľavou rukou smerom od dekoltu nahor. Potom s použitím ukazováku a prostredníku pravej ruky masírujte tvár smerom od ľavého ucha cez bradu až k pravému uchu. To isté robte s ľavou rukou opačným smerom. Potom obkrúžte po smere rastu obočia okolo očí  jemnými ťahmi. Ťahy môžete predĺžiť až na čelo a líca.

Jemnými ťahmi obkrúžte po smere rastu obočia prstami oči. Ťahy môžete predĺžiť až na čelo a líca.
Jemnými ťahmi obkrúžte po smere rastu obočia prstami oči. Ťahy môžete predĺžiť až na čelo a líca.

Ak Vaša pokožka potrebuje osviežiť, odporúčam na masáž zmiešať pár kvapiek pleťového séra z granátového jablka či pupalky s mandľovým pleťovým olejom. Táto kombinácia produktov zaistí Vašej pleti hydratáciu aj výživu v jednom kroku.

sérum-granát
Ľahké sérum z granátového jablka zjemňuje vrásky a vyhladzuje pleť, zlepšuje elasticitu a hydratáciu pleti. Efekt tohto unikátneho prípravku je citeľný bezprostredne po nanesení.

Po tomto rituále aplikujte očný a pleťový krém.

Ak je Vaša pleť suchšia, doprajte jej raz či dvakrát týždenne masku z krému Skin Food, kedy ho aplikujete v silnejšej vrstve než bežne denný krém a necháte produkt pôsobiť celú noc.


misa1-Medium

Michaela Kolková pôsobí v spoločnosti Weleda ako odborná kozmetická poradkyňa a vedie predajňu Weleda v Prahe.

O čom by ste si radi prečítali nabudúce? Napíšte nám to do komentárov a možno práve Vašu tému vyberieme!


 

2 thoughts on “Kozmetička radí: ako sa starať o pleť v zime

  1. Ďakujem za skvelý článok s dobrými radami, v tejto dlhej a silnej zime mám znova veľký problém s extrémne suchou pleťou. Určite vyskúšam zmiešať mandľový krém s olejčekom 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *