Weleda oslavuje 90 rokov v Čechách a na Slovensku

weleda_90let_fbprofile-sk

História Weledy v Čechách a na Slovensku siaha až do roku 1926, kedy bola založená Veleda v Prahe. Stalo sa tak z lokálnej iniciatívy a snahe niekoľkých nadšencov. Spoločnosť sídlila na Štefánikovej ulici č. 25 v dome rodiny Hauffenových, v Prahe na Smíchove, kde prebiehala výroba liečiv priamo v lekárni a sortiment bol podobný švajčiarskej pobočke.

Neskôr sa sídlo spoločnosti presúva do paláca Koruna na Václavskom námestí, kde sa výrobky taktiež vyrábajú. V roku 1949 bola Veleda prevedená pod správu znárodneného podniku SPOFA  a o dva roky neskôr následne úplne rozpustená. Avšak Ing. Václav Záveský tajne vynáša receptúry na prípravky a počas 4 desaťročí ich v ilegalite s niekoľkými spolupracovníkmi vyrába.

V 60. rokoch uvoľnenie politickej atmosféry dovolilo časť produkcie vykonávať v lekárni v Teplicích a v 80. rokoch sa k Ing. Záveskému pripojili kolegovia dr. Petr Stránský, Libuše Ledecká a Tomáš Bouzek. Nepovolená pobočka Weledy dosiahla vtedy veľkú produktivitu.

V roku 1991 bola šiestimi českými spoločníkmi novo založená firma Veleda s.r.o., ktorá bola o rok neskôr úradne spojená s koncernom Weleda AG, následne bola zastavená výroba liekov a od tejto doby Weleda v ČR a SR distribuuje len kozmetiku a dietetika.

V roku 1994 sa spoločnosť Veleda premenovala na Weleda a dochádza k vstupu kapitálu z Weleda AG. Firma sa dynamicky rozvíja a v roku 2016 oslavuje 90. výročie v Čechách a na Slovensku.

Podpora zberu brezového lístia v južných Čechách

V rámci osláv výročia 90 rokov sa Weleda rozhodla podporiť lokálny projekt na získavanie brezového lístia v južných Čechách rodiny Tarabovcov, ktorí už 22 rokov zaisťujú dodávku brezového lístia pre celosvetovú produkciu WELEDY, ktorá ho využíva vo svojej brezovej starostlivosti určenej na detoxikáciu a boj proti celulitíde.

briza_8-medium-1024x678

Zámerom spoločnosti nebolo venovať „len“ finančné prostriedky, ale aj svoje úsilie. Preto sa charitatívny projekt stal súčasťou športovej kampane #mojdovod, v ktorej zamestnanci, vrátane kolegov z ostatných svetových pobočiek a partnerov Weledy, poctivo danú čiastku nabehali. WELEDA venovala 1.000,- Kč za každý ubehnutý kilometer každého zúčastneného. Rodina Tarabovcov tak od Weledy dostala 500 000,- Kč.

Cieľom nášho fyzického aj finančného úsilia, bolo ukázať, že WELEDA nielen z prírody čerpá, ale zároveň aj späť do nej vracia. A tak  poukázať na celú filozofiu spôsobu zberu, spracovania aj produkcie, ktorá je absolútne zásadné pre WELEDU, „povedala marketingová manažérka Petra Rejtharová.

weleda_90let_opravene

Súťažte o 90 Rodinných setov tradičných produktov! Stačí odpovedať na jednoduchú otázku a možno odmeníme práve Vás! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *