Kozmetička radí: ako pripraviť pleť na jeseň?

S prichádzajúcou jeseňou  je dobré myslieť na to, že naša pokožka počas leta stráca hydratáciu a preto je potrebné pripraviť jej ochrannú vrstvu do chladnejších dní. A vzhľadom k meniacemu sa počasiu sa môže objaviť začervenanie, podráždenie či suchá pleť.

Ak máte tento problém, odporúčame na jeseň používať Mandľový pleťový krém, ktorý Vašu pokožku vyživí a upokojí. Krém je neparfumovaný a zlepšuje ochrannú funkciu pleti vďaka použitiu mandľového oleja v BIO kvalite. Krém môžete použiť ako dennú starostlivosť a taktiež sa dobre osvedčil aj ako podklad pod make-up.

Pokiaľ má Vaša pleť zvýšenú potrebu hydratácie, na noc môžete starostlivosť doplniť Mandľovým hydratačným krémom, ktorý je výborným pomocníkom v jesennom a zimnom období, v ktorom často prechádzame z tepla do zimy a pleť stráca svoju prirodzenú hydratáciu.

Mandľový pleťový olej je univerzálny pomocník. Využijete ho pri odličovaní alebo kedykoľvek, keď Vaša pleť potrebuje trochu starostlivosti navyše.

Odporúčaná komplexná starostlivosť

00 RGB Cleansing Lotion Almond Aluminium TubeOdlíčenie a čistenie: oči odlíčujeme Mandľovým pleťovým olejom, ktorý nanesieme na navlhčený vatový tampón a jemnými ťahmi smerom dole odlíčujeme očné okolie. Tvár očistíme Mandľovým pleťovým mliekom. Môžeme postupovať dvojakým spôsobom: 1) klasickou aplikáciou produktu na vatový tampón alebo 2) nanesieme produkt jemnými ťahmi na tvár, krúživými pohybmi odlíčime a zmyjeme vodou.

00 CMYK Face cream Almond Aluminium tube

Základná starostlivosť: Po odlíčení použijeme krém vhodný podľa typu pleti. Všeobecne môžeme povedať, že pre suchšiu pleť sa viac hodí Mandľový pleťový krém, zatiaľ čo pre mastnejšiu pleť Mandľový hydratačný krém.

Intenzívna starostlivosť: Ak máte pleť suchšiu alebo pociťujete veľké pnutie, či chcete dať pleti trochu starostlivosti navyše, odporúčame starostlivosť doplniť Mandľovým pleťovým olejom. Olej môžete tiež použiť ako výživnú kúru pred spaním: po čistení a aplikácii krému naneste na pleť niekoľko kvapiek oleja a rozotrite.

 

TIP: Zmiešajte pár kvapiek oleja s krémom. Výsledná zmes pleť vyživí ešte dôkladnejšie.


misa1-mediumMichaela Kolková pôsobí v spoločnosti Weleda ako odborná kozmetická poradkyňa a vedie predajňu Weleda v Prahe.

O čom by ste si radi prečítali nabudúce? Napíšte nám to do komentárov a možno práve Vašu tému vyberieme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *