Celulitída je problémom mnohých žien, ako s ňou účinne bojovať?

Celulitída, niekedy tiež nazývaná pomarančová koža, trápi mnoho žien. Hoci ide skôr o kozmetický problém, prejavy celulitídy sú vnímané ako veľmi nepríjemné. Preto hľadáme rôzne spôsoby, ako sa nevzhľadných jamiek v pokožke účinne zbaviť a ako obnoviť jej pevnosť. Odpoveďou je komplexná starostlivosť zameraná na o pokožku a podporu látkovej výmeny v pokožke, dostatok pohybu a  tekutín.

Starostlivosť o telo musí byť komplexná, jedine tak je skutočne účinná.
Starostlivosť o telo musí byť komplexná, jedine tak je skutočne účinná.

Odkiaľ  sa celulitída berie

Príčin vzniku celulitídy môže byť celý rad. Tou najčastejšou sú zmeny hormónov v tele, ktoré nastávajú napríklad v období puberty, tehotenstva alebo menopauzy. Ďalšími rizikovými faktormi, ktoré môžu viesť ku vzniku celulitídy, je sedavé zamestnanie, časté vystavovanie sa stresu, obezita a iné. Pôvodcom celulitídy môže byť aj dedičnosť.

S pomocou rôznych prostriedkov môžete vzniku celulitídy predchádzať alebo redukovať jej prejavy. Dôležité je  uvedomiť si, že celulitída je komplexným problémom a je nutné k nej pristupovať s ohľadom na tento fakt.

Brezová starostlivosť o telo od Weledy sa vďaka svojmu zloženiu hodí ako prevencia, tak aj na zlepšenie súčasného stavu celulitídy. Výťažky z mladého brezového lístia účinne aktivujú látkovú výmenu v pokožke, čím pomáhajú redukovať prejavy celulitídy.

Začnite so starostlivosťou zvnútra

Očistu a ozdravenie pokožky najlepšie naštartujete zvnútra. Látkovú výmenu v tele aktivujete BIO Brezovou očistnou kúrou, ktorá napomáha prečisteniu organizmu. Podporuje vylučovanie škodlivých látok, čo prispieva k lepšiemu fungovaniu metabolizmu a následne tiež pozitívne ovplyvňuje kvalitu a vzhľad pleti.

Upravte jedálniček a pridajte pohyb

Liečebnej kúre by sa mal prispôsobiť aj váš životný štýl. Ku zlepšeniu kvality pokožky prispeje zdravý jedálniček, do ktorého by ste mali zahrnúť viac zásaditých potravín (surové ovocie, zelenina, čerstvo vyšťavené šťavy a pod.). Dbajte taktiež na dostatok pohybu. Vyberte si vhodné cvičenie alebo šport a podľa vašich možností sa mu venujte aspoň dvakrát týždne.

TIP: Pokiaľ máte v pláne intenzívnu kúru proti celulitíde, ideálnym obdobím je práve jar, kedy nás príroda a aj naše telo nabádajú k očiste.

Celulitida
Komplexná brezová starostlivosť na očistu organizmu a boj s celulitídou.

Posilnite prirodzené funkcie pokožky

Po vnútornom prečistení sa venujte starostlivosti o pokožku zvonku. Začnite Brezovým sprchovacím peelingom, ktorý vašu pokožku zbaví odumretých buniek a ochráni zdravé bunky. Čistiace a vyhladzovacie účinky peelingu podporíte použitím masážnej sprchovej špongie. Pre väčšie prekrvenie pokožky môžete behom sprchovania striedať prúdy teplej a studenej vody.

Po kúpeli použite na premasírovanie a podporu látkovej výmeny Brezový olej na celulitídu. Olej aktivuje látkovú výmenu v pokožke a krásne ju prevonia. V kombinácií s BIO Brezovým sirupom a peelingom tvoria účinnú liečebnú kúru, ktorá vašej pokožke pomôže navrátiť zdravý a svieži vzhľad.

Pri redukcii prejavov celulitídy vždy vychádzajte z individuálnych potrieb vašej pokožky. Kombinujte brezovú starostlivosť o telo od Weledy so zdravým životným štýlom a sledujte, ako sa vaša pokožka uzdravuje. Aj po skončení tejto kúry jej venujte starostlivosť, ktorá bude povzbudzovať jej prirodzené funkcie a udržovať zdravý a svieži vzhľad.

 

2 thoughts on “Celulitída je problémom mnohých žien, ako s ňou účinne bojovať?

  1. Brezovu ocistnu kuru som zacala pit pred par dnami, kedze jar je uz tu a s nou aj moja jarna unava, dufam ze coskoro aj vdaka brezovej stave pominie 🙂 Ziadne velke problemy s celulitidou zatial nemam, ale pravidelne pouzivam brezovy peeling na cele telo (jeden z mojich naj vyrobkov od Weledy, jeho vona je ocarujuca) a taktiez si raz za cas spravim aj masaz s brezovym olejom a zhodou nahod mam presne rovnaky masazny nastroj uz par rokov 🙂 Brezove vyrobky su naozaj uzasne.

  2. Musím súhlasiť s predchádzajúcim komentárom, Brezový peeling je výborný. Perfektne vonia a necháva kožu sviežu a hladkú. Super na ňom je že nie je príliš drsný, tie čiastočky sú jemné takže je vhodný aj pre citlivejšu kožu. Nepoužívam každý deň, striedam ho so sérom.
    Nika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *