Získajte zdravšie a menej lámavé nechty. Stačia 2 minúty denne

Nechtová starostlivosť Weleda pre zdravé a silné nechty
Nechtová starostlivosť Weleda pre zdravé a silné nechty

Túžite po perfektne upravených rukách, ale nemáte čas venovať pol hodiny denne len nechtovej starostlivosti? Snívate o pevných nechtoch, ktoré sa nelámu a sú krásne, keď sú nalakované alebo len tak prirodzené? S trochou každodennej starostlivosti sa Vám tieto priania môžu bez problémov splniť.

Najlepšou cestou, ako mať dlhodobo krásne a kvalitné nechty, je postarať sa najskôr o to, aby boli zdravé. Keď im nedáte potrebnú výživu a nepostaráte sa o jemnú kožtičku, ktorá nechty lemuje, nebudete môcť naplno využiť ich potenciál.

Zdravo sa stravujte

Základom krásy a zdravia Vašich nechtov je na prvom mieste vhodná strava a životospráva. Nezdravé jedlo, v ktorom chýbajú vitamíny a minerály či stresový denný režim sa na kvalite Vašich nechtov, vlasov aj pleti môže dlhodobo výrazne podpísať. Preto sa najprv pozrite na svoj jedálniček! Je v ňom dostatok vitamínov, vápnika, nenasýtených mastných kyselín, železa, zinku a kyseliny listovej? Všetky tieto látky pomáhajú predchádzať štiepeniu, lámavosti, záderom a ďalším nepríjemnostiam.

Myslite na priebežnú starostlivosť

Ak máte dobrý základ v pestrej a zdravej strave, je čas zapojiť pár ďalších pomocníkov, ktorým stačia každý či každý druhý deň naozaj len dve minúty. Keď práve nechty nelakujete alebo sa na to ešte len chystáte, siahnite najskôr po Vyživujúcom oleji na nechty. Má iné zloženie ako krém na ruky, pretože samotným nechtom prospievajú trochu iné živiny, než aké sa hodia pre pokožku rúk. Behom chvíľky ho zvládnete naniesť na nechty oboch rúk.

 

Pomegranate-Body-Application-Visual-Smelling-Cream-RGB-scr

TIP: Myslite na priebežnú hydratáciu rúk, pretože tá je pre zdravý a pestovaný vzhľad rovnako dôležitá ako všetky ďalšie starostlivosti. Nezabudnite ich preto mazať krémom na ruky a to aj viackrát denne. Po umývaní rúk, pri pocite suchých rúk alebo keď je vonku mráz. Regeneračný krém na ruky Granátové jablko pokožku vyživuje a chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolitého prostredia.

Po rýchlej výžive presuňte pozornosť k citlivej kožtičke nechtov. Praktická ceruzka na zjemnenie nechtovej kožtičky vďaka obsahu jemných olejov zmäkčuje kožu okolo nechtov a uľahčuje jej odstránenie. Ceruzku na úpravu kožtičky môžete používať na prírodné aj na nalakované nechty. Ceruzka sa veľmi dobre používa, takže ani starostlivosť o kožtičku oboch rúk vám nezaberie viac ako minútu alebo dve.

Krásne a zdravé nechty môžete mať vďaka starostlivosti, ktorá trvá len chvíľku, ale zároveň je komplexná a pravidelná. Vyživujúci olej aj ceruzku na nechtovú kožtičku navyše môžete jednoducho schovať do kabelky a mať ich tak vždy po ruke.

3 thoughts on “Získajte zdravšie a menej lámavé nechty. Stačia 2 minúty denne

  1. Krém na ruky z granatového jablka mám, a určite odporúčam. Dobre pokožku premastí a nieje ani taký mastný, takže hneď je možné pokračovať v činnosti. Chystám sa na ceruzky na nechty, tak dám vedieť ako u mňa uspeli 🙂

  2. Kedze od Weledy mam vyrobky z granatoveho jablka najradsej rozhodla som sa pre krem na ruky aj ceruzku na nechtovu kozticku. Nadherna vona a vysledok viditelny po niekolkych tyzdnoch. Skvele! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *