Domáci kozmetický salón Weleda

RS4822_WEL-Mandel_Anwendung_575_RGB_300dpi-scr
Odličovanie je základným krokom správnej starostlivosti o pleť.

Nájdite si na seba 30 – 45 minút starostlivosti s produktmi Weleda a doprajte svojej pokožke starostlivosť, ktorú si zaslúži. Ideálny čas na toto ošetrenie je uprostred dňa, kedy je pokožka schopná najlepšie vstrebať účinné látky.

1) Čistenie

Postupujte pomaly, nikam sa neponáhľajte a užívajte si starostlivosť.

Na dva vodou navlhčené a vyžmýkané odličovacie tampóny naneste Mandľové čistiace mlieko Weleda alebo Jemné čistiace mlieko Weleda a šetrne naneste na tvár, krk a dekolt. V prípade potreby postup zopakujte, tampóny musia byť úplne čisté, až potom pokračujte s ďalším krokom.

RGB Almond Face Application Visual 424
Neponáhľajte sa. Urobte si čas len pre seba.

2) Povzbudzujúci kúpeľ

Ak máte problematickú pleť, tento krok vynechajte.

Pridajte 5 ml Oživujúcej pleťovej vody Weleda do misky s veľmi horúcou vodou, opatrne do kúpeľa namočte uterák, vyžmýkajte ho a položte na tvár. Teplo okamžite zrelaxuje tvárové svaly a zároveň stimuluje kožnú cirkuláciu a uľahčuje vstrebávanie účinných látok.

3) Revitalizačná masáž

Uvoľnite šiju a ramená jednoduchým cvikom – zdvihnite ramená a potom ich nechajte klesnúť dole, opakujte niekoľkokrát za sebou.

Otvorte jednu ampulku Ružového pleťového oleja – 7 dňovej vyhladzujúcej kúry – ľahnite si na chrbát, jemnými pohybmi aplikujte veľmi tenkú vrstvu oleja na celú tvár, krk a dekolt – používajte iba končeky prstov, pohyby veďte od stredu tváre smerom von k ušiam, vyhnite sa očiam a oblasti okolo očí. Olej sa veľmi rýchlo vstrebe a dodá vašej pleti úžasný pocit a podporí cirkuláciu.

Ružový pleťový olej v ampulkách – 7 dňová vyhladzujúca kúra

4) Vyživujúca maska

Tento krok je možné vynechať v prípade veľmi mastnej pleti.

Ak si pleť žiada ďalšiu starostlivosť – naneste končekmi prstov silnejšiu vrstvu pleťového krému Skin Food na celú tvár, nechajte pôsobiť 15 minút, vypite pohár vody, usaďte sa a užívajte si pokoj, potom zmyte masku uterákom navlhčeným vo vlažnej vode.

Skin Food je ideálnym pomocníkom pre pokožku, ktorá potrebuje trošku starostlivosti naviac.

5) Osviežujúca tonizácia

Navlhčite obyčajnou vodou dva odličovacie tampóny a vyžmýkajte ich, pridajte pár kvapiek Oživujúcej pleťovej vody Weleda – vaša pleť ocení spevnenie a čistenie bez toho, aby ste pleť vysušovali. Opäť použite jemné pohyby, skúste pracovať oboma rukami súčasne po celej tvári, krku i dekolte.

6) Záverečné ošetrenie

Je dôležité pre „uzamknutie“ – tzn. udržanie hydratácie pleti.

Ak máte mastnejšiu pleť, aplikujte hydratačný krém. Suchšia pleť radšej uvíta denný krém, naneste ho na tvár, krk, prípadne i dekolt.

Predtým, než nanesiete make-up, nechajte vašu pleť pár minút odpočívať. Ak chcete pre vašu pleť urobiť to najlepšie, po tomto ošetrení na ňu po zvyšok dňa nenanášajte make-up a nechajte pleť relaxovať.

Skrášľujúci tip pre Vašu pleť:

Smejte sa, kedykoľvek je to možné – je to perfektné cvičenie pre mimické svaly, precvičíte súčasne až 53 svalov.

4 thoughts on “Domáci kozmetický salón Weleda

  1. Niektoré kroky sú ako keby som ich písala ja :). Úplne súhlasím s tým, že svoje telo treba rozmaznávať a dopriať mu dostatočnú pozornosť a čas. Od Weledy mám hore spomínané Čistiace mandľové mlieko, Oživujúcu pleťovú vodu aj krém Skin food. Ďakujem za detailný návod, mám program na sobotné dopoludnie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *