S citlivou pleťou sa nevyplatí experimentovať

Začervenanie, pálenie, časté vysúšanie alebo naopak príliš veľké premastenie – problémy citlivej pleti môžu mať mnoho podôb. Keď sa k tomu pridá výber nevhodnej či nekvalitnej kozmetiky, môže vaša citlivá pokožka trpieť aj dlhodobým poškodením.


 

Vhodnou starostlivosťou môžete týmto a ďalším problémom, ktoré citlivú pleť postihujú, celkom ľahko predísť. Stačí dodržovať zopár jednoduchých zásad a vaša pokožka sa vám za pozornosť, ktorú jej venujete, bohato odmení.

RS4827_WEL-Mandel_Anwendung_8836_RGB_300dpi-scr

Jemná, ale dôsledná

Základom zdravej a krásnej pleti je každodenná pravidelná starostlivosť, ktorej súčasťou je čistenie pleti a užívanie pleťových krémov. Pri ich výbere siahnite po kréme, ktorý je navrhnutý priamo pre citlivú pleť. A pokiaľ používate viac krémov naraz, je dôležité vybrať také krémy, ktorých účinky sa vzájomne nenarušujú. Pre vašu pleť nie je vhodné ani časté striedanie typov kozmetických prípravkov, vyberajte preto produkty jednej značky a priamo produkty z kozmetického radu určeného pre citlivú pleť.

Výlučne kvalitnú kozmetiku

Citlivá pleť pri neopatrnom zachádzaní trpí viac než iné typy. Používaním nekvalitnej kozmetiky bez patričnej certifikácie sa kvalita pleti môže dokonca postupom času výrazne zhoršiť. Ak máte citlivú pleť, mali by ste používať výlučne kvalitné a overené pleťové krémy a ďalšie kozmetické výrobky, u ktorých poznáte presné zloženie. Táto zásada platí ako pre ošetrujúcu, tak aj pre dekoratívnu kozmetiku.

5 tipov pre citlivú pokožku

  • Používajte kozmetické prípravky bez parfumácie a konzervačných látok.
  • Vyhnite sa používaniu kozmetických prípravkov, ktoré nemajú certifikát kvality.
  • Nepodceňujte sezónne vplyvy počasie (veľký mráz, horúce letné slnko).
  • Kvalitu pleti podporujte každodenným zdravým životným štýlom.
  • Starostlivosti o pokožku sa venujte pravidelne.

V starostlivosti o citlivú pokožku je dôležité nájsť správny rytmus, ktorý bude vyhovovať práve vám. Hneď ako objavíte vhodné tempo a intenzitu starostlivosti, postačí dodržovať zmienené zásady a aj vaša citlivá pleť bude silná, zdravá a krásna v každej situácií.

 

3 thoughts on “S citlivou pleťou sa nevyplatí experimentovať

  1. Zo spomínaných 5 typov pre citlivú pokožku si najviac beriem k srdcu, že kozmetika by mala byť bez perfumácií a konzervačných látok. Sama som vyskúšala kade čo ale najviac som spokojná s mandľovou radou od Weledy. Mám doma telové mlieko, sprchovaciu emulziu a odličovacie mlieko. Všetky sú krásne jemné a hydratujúce bez podráždenia.

  2. Vďaka za skvelé tipy! Najmä ten tretí si beriem k srdcu! Vzájomne sa dopĺňajú a jeden bez druhého nefunguje …. Preto treba začať hneď zrána a vyčistiť nielen telo ale i dušu, pretože práve naša duša sa odzrkadľuje na našom zovňajšku. Pre mňa je skvelý štartom do nového dňa pleťové a čistiace mlieko 2v1 – to uľahodí mojej tvári a pre dušu spoločné raňajky s mojou dcérou a cesta do škôlky a práce na bicykli ☺

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *