Vezmite zdravie a krásu svojich nechtov do vlastných rúk

Nechtová starostlivosť Weleda pre zdravé a silné nechty
Nechtová starostlivosť Weleda pre zdravé a silné nechty

Pestované ruky a nechty dopĺňajú vzhľad a celkový dojem, ktorým pôsobíme. Dokonca sa hovorí, že sú našou vizitkou. Ako sa o túto vizitku najlepšie starať? Ako sa starať o pokožku rúk a o jemnú kožtičku okolo nechtov a nechtové lôžka a ako zamedziť lámaniu a štiepeniu nechtov?  Weleda odpovedá: Starajte sa o svoje ruky a nechty pozorne a pokojne každý deň.


 

Po krásnych rukách, na ktoré je radosť pozerať a ktoré sú zároveň hebké a zdravé, túži každá žena. Rýchle pracovné a životné tempo sa však podpisuje práve na rukách, ktorým často nemôžete venovať dostatok času. S tým si ale možno jednoducho poradiť: Venujte každý deň starostlivosti o ruky a nechty aspoň dve minúty a uvidíte, že to bude čoskoro poznať.

Nechtová starostlivosť od Weledy sa skladá z troch krokov, ktorými je starostlivosť o pokožku celých rúk, o krehkú kožtičku v okolí nechtov a o samotné nechtové lôžka. Vhodnou kombináciou týchto troch krokov, ktorá bude vyhovovať vašim individuálnym potrebám, dôjdete ku krásne vyzerajúcim pestovaným rukám, zdravými vo vnútri a hebkými a príjemnými navonok.

Pre Weledu hrá v starostlivosti o nechty a pokožku rúk kľúčovú úlohu granátové jablko, ktoré obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Olej zo semien granátového jablka pôsobí ako prírodný antioxidant, pomáha naštartovať regeneráciu pokožky a stimuluje obnovu buniek. Priaznivo tiež pôsobí proti prejavom starnutia pokožky.

Pre zdravé a silné nechty

Vyživujúci olej na nechty a nechtovú kožtičku v ceruzke sa postará o to, aby vašim nechtom nechýbali žiadne živiny, ktoré k svojmu zdravému fungovaniu potrebujú. Hlavnými zložkami oleja sú včelí vosk, bambucké maslo, výťažok z kvetov harmančeka a olej z granátového jablka. Všetky tieto ingrediencie sa prepájajú v jedinečnom účinku, ktorý svojim nechtom môžete dopriať pokojne každý deň.

Nechtová starostlivosť Weleda pre zdravé a silné nechty
Nechtová starostlivosť Weleda pre zdravé a silné nechty

Olejová ceruzka na zjemnenie nechtovej kožtičky funguje v dvoch krokoch. Obsiahnuté oleje, medzi nimi aj olej zo semien granátového jablka, zmäkčujú prečnievajúcu nechtovú kožtičku. Stačí olej naniesť, nechať krátko pôsobiť a potom prebytočnú kožu špičkou ceruzky jemne zatlačiť.

TIP: Olejovú ceruzku môžete používať každý deň a aj keď máte nalakované nechty. Kožtička vďaka tomu zostane jemná a neporušená, čím eliminujete možnosť jej poškodenia.

Zamatovo hebké ruky

K starostlivosti o nechty samozrejme patrí aj starostlivosť o ruky. V priebehu celého dňa je pokožka rúk vystavená najrôznejším vplyvom, ktoré ju znečisťujú, vysúšajú a celkovo namáhajú. Časté umývanie rúk preto patrí k úkonom, ktoré sú pre nás automatické. Rovnako tak automatická by mala byť aj výživná starostlivosť a to nielen po umytí.

Vaše ruky a nohy si zaslúžia osobitnú pozornosť - pritom práve je často vynechávajú. Doprajte im starostlivosť, ktorú si zaslúži s prírodnými produktmi Weleda určenými priamo pre starostlivosť o ne.
Vaše ruky a nohy si zaslúžia osobitnú pozornosť – pritom práve je často vynechávajú. Doprajte im starostlivosť, ktorú si zaslúži s prírodnými produktmi Weleda určenými priamo pre starostlivosť o ne.

Regeneračný krém na ruky Granátové jablko pokožku rúk intenzívne, avšak jemne regeneruje a pomáha ju chrániť pred vplyvmi okolitého prostredia. Skvelo sa vstrebáva, takže na pokožke nezanechá nežiaduci mastný film. Pre príjemný pocit hebkých a vyživených rúk krém môžete nanášať aj niekoľkokrát denne, záleží na individuálnych potrebách vašej pokožky.

Pre zdravie nechtov a pokožky rúk je dôležitý tiež zdravý životný štýl. Pestrá strava, dostatok odpočinku a pohybu sa pozitívne prejaví aj na zdraví vašich nechtov, ktoré potom len stačí podľa aktuálnej potreby upraviť.

Vaše ruky a nechty dopĺňajú vašu osobnosť. To, ako vyzerajú a ako sa o ne staráte, je neoddeliteľnou súčasťou imidžu a životného štýlu. Starajte sa o ne preto dôsledne a vaša starostlivosť sa vám vráti v podobe zdravých rúk a nechtov, z ktorých sa budete tešiť každý deň.

6 thoughts on “Vezmite zdravie a krásu svojich nechtov do vlastných rúk

  1. Z výrobkov v článku mám zatiaľ len krém na ruky, ktorý je skvelý a v takto v zimných mesiacoch chráni a vyživuje pokožku. Určite vyskúšam aj vyživujúci olej na nechty 🙂

  2. Dlhodobo používam vyživujúci krém na ruky s voňou granátového jablka, ktorý musím len a len odporúčať! Krásne vonia, zanecháva pokožku hebkú a vláčnu! Chystám sa vyskúšať aj nechtovú kozmetiku. Teším sa, že Weleda neustále rozširuje svoj sortiment. 🙂

  3. Super tipy! Zatiaľ používam iba Rakytníkový krém na ruky ale určite vyskúšam aj Olejovú ceruzku na zjemnenie nechtovej kožtičky. Kožtička bude určite oveľa lepšie vyzerať aj pri nalakovaných nechtoch.

  4. Vyskusala som krem z granatoveho jablcka a tiez mandlovy, s oboma som bola velmi spokojna. Po praci zvyknem mat ruky vysusene a znicene, tieto kremiky vsak skvelo hvydratuju moju pokozku. Najblizsie sa chystam vyskusat vyzivujuci olej na kozicku okolo nechtov, uz sa nan tesim 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *